RSS

Ferrarisini bir kirpiye değişen bilge..

11 Apr

Alman işadamı yoluna çıkan kirpiyi ezmemek için direksiyonu kırınca, kirpi sağ ..ferrari maalesef selamet değil kıyamet. Yüz ikiyüz bin liralık hasar oluştuğunu söylüyorlar.Ferrarinin şoförü, “burası onun yaşam alanı daha dikkatli olmalıydım” demiş. doğru söze ne denir..zaten ferrari şoförleri orman yaratıklarına duydukları saygı ile tanınıyormuş.

Ancak araba volvo olsaydı ve kaza da bir kaç yıl sonra olsaydı hem arabayı hem kirpiyi kurtarmak mümkündü. Volvo geçen yıl ortalarına doğru , İsveçte yılda kırk bine yakın hayvana çarpma vakası yaşandığını dikkate alarak yeni bir güvenlik sistemi geliştirdi. Bu sisteme göre yolda bir hayvan tespit eden otomobil kendiliğinden fren yapıyor. Volvo mühendisleri bu sistemi bir safari parkında yatıp kalkıp gece gündüz çalışarak hayvanların davranış alışkanlıklarını inceleyerek test etmişler. Sistemin bir kaç yıl içinde piyasaya sunulması bekleniyor..

İşte kazaya karışan şanslı kirpi ve karşısına çıkan şanssız ferrari(yetişkinleri bilemem ama bir kırmızı ferrari her çocuğun rüyasıdır.)..göreceğiniz üzere darmadağın..

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on April 11, 2012 in hayvan haberleri

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: