RSS

kaplan eğitimi

04 Jun

Sabah gazetesinin bugünkü haberi hayvanat bahçesinden kaplan kaçarsa nasıl yakalanır üzerine bir tatbikatla ilgili..Tatbikat kaplana da izlettirilerek kaçarsan işte böyle yakalarız mesajı verilmiş.Bence kaplan, canı kaçmak istediği zaman artık farklı yollar deneyecektir.Fotoğrafından anladığım kadarıyla kül yutmaz bir kaplana benziyor..

“Çin’deki hayvanat bahçesinde vahşi hayvan yakalama tatbikatını bekleyen yüzlerce kişi, kaplan kostümlü adam görünce şaşkınlığa uğradı. İlginç tatbikatı, gerçek kaplan kafesinden böyle izledi

Çin’in Sichuan eyaletinde bulunan Chengdu Hayvanat Bahçesi’nde düzenlenen kaplan yakalama operasyonu görenleri şaşkına çevirdi. Ülkenin en büyük hayvanat bahçelerinden olan parkın yetkilileri, kafesinden kaçan bir kaplanı, kimse zarar görmeden nasıl etkisiz hale getireceklerinin provasını yaptı.

Hayvanat bahçesini ziyaret eden yüzlerce kişi de tehlikeli bir tatbikatı izleme şansı bulduğunu düşünüyordu. Herkes nefesini tutup kaplanın tatbikat gereği salıverilmesini beklemeye başladı. Ancak bir anda ünlü çizgi film karakteri kaplan Tigger’ın kostümünü giymiş bir yetkili ortaya çıktı. Kaplan kostümlü adamın peşine de elleri tüfekli onlarca görevli düştü. Bir süre peşindekilerden kaçan kaplan adam, daha sonra sakinleştirici iğne ile vurulmuş gibi çimlerin üzerine devrildi. Bir sedyeye yatırılan kaplanın götürülmesini, gerçek bir kaplan da kafesinden izledi. Olup biteni anlamaya çalışan kaplanın görüntüsü, tatbikata damgasını vuran kare olarak akıllarda kaldı.

 

 

 

 

kaynak :sabah gazetesi 4.6.2011

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 4, 2011 in hayvan haberleri

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: